jakosc-nadawania - Radio Sigma Fm

Przejdź do treści
Zużycie internetu i inne informacje
Radio Sigma nadaje w formacie ACC w jakości 24kbps i 128kbps
Administracja Radia zachęca wszystkich naszych słuchaczy którzy mają limitowany internet lub słabe łącze internetowe (np.radiowe) do słuchania nas w jakości 24kbps !!!
Tak, zmiana jakość z 128kbps na 24kbps sprawi ,że jakość muzyki będzie  troszeczę słabsza ,ale zużycie  internetu będzie kilkakrotnie mniejsze w stosunku to naszej standardowej jakości 128kbps . Jeśli ktoś miał wcześniej problemy ze słuchaniem nas np: radio przerywało to jakość 24kbps powinna rozwiązać ten problem.AAC vs MP3 : który format muzyki jest lepszy?

MP3, format pliku, który całkowicie zrewolucjonizował sposób, w jaki słuchamy muzyki w ciągu ostatnich kilku dekad, jest obecnie uważany za nieistotny i przestarzały przez samych twórców. Założyciele tego formatu rzeczywiście przystąpili do realizacji programu licencjonowania patentów. Sytuacja wygląda na pożegnanie z najczęściej używanym formatem audio na świecie po prawie 24 latach. Teraz nadszedł czas na przejęcie innego formatu i sprowadza się tylko do dwóch, AAC (Advanced Audio Coding) i FLAC (Free Lossless Audio Codec).

Popularność

Jeśli chodzi o popularność, nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, że MP3 jest zdecydowanie zwycięzcą.
W rzeczywistości jest to jeden z powszechnie używanych formatów plików na świecie, a niektórzy z nas nawet myślą o plikach muzycznych jako MP3. Tak więc popularność tego formatu osiągnęła w ciągu ostatnich dwudziestu lat, od czasu jego pierwszego uruchomienia w 1993 roku.
Format pliku AAC, nie jest nawet tak popularny jak MP3, ale szybko się rozwija. Liczne usługi transmisji strumieniowej i nadawania obecnie korzystają z formatu plików AAC
, ponieważ jest to bardziej wydajny kodek audio w porównaniu z MP3. Deweloperzy zdali sobie sprawę, że bardzo lubiany format plików był przestarzały i wyprzedzany przez konkurencję, co jest jedną z przyczyn, które doprowadziły do ​​zakończenia licencji. W związku z tym AAC nie jest nowym formatem plików. Jest tu od około dekady, będąc zaledwie o 4 lata młodszy od formatu MP3. Jednak ta ostatnia została przyćmiona przez popularność i do niedawna zaczęła popularyzować się jak szalona, ​​dzięki Apple wykorzystując ten format we wszystkich popularnych usługach

Rozmiar pliku

AAC przewyższa format plików MP3 w tym dziale, ponieważ pliki AAC są nieco mniejsze niż pliki MP3 tej samej piosenki.
Załóżmy, że masz plik MP3 z piosenką o wadze 10 MB. Ta sama piosenka w formacie AAC waży tylko około 8 MB. Może to nie brzmi dobrze, gdy bierze się pod uwagę tylko jeden plik, ale wszyscy mamy mnóstwo plików muzycznych na naszych urządzeniach, które zajmują nasze cenne miejsce. Jeśli zapisałeś muzykę w formacie pliku AAC, na pewno zaoszczędzisz sporo miejsca na dysku.

AAC vs MP3: PorównanieO nas ...
Jesteśmy pasjonatami, tworzymy zgrany zespół, ludzie o duszach artystycznych, tworzący dla drugiego człowieka z miłości do poezji i muzyki. Muzyka łączy pokolenia a poezja nadaje estetycznego piękna zwykłym szarym dniom .
... jeśli pasujesz do tego opisu nie zwlakaj dołącz do nas juz dziś !
Sigma Fm - Copyright © 2010-2021

Wróć do spisu treści